wtorek, 11 lutego 2014

Palcem po mapie. Bestseller książkowy dla dzieci ... i dorosłych ;-)

Z założenia mój blog miał być stricte szyciowy. Miał być, ale chyba nie będzie... Już piszę dlaczego. Otóż z biegiem czasu, kiedy moja córka rośnie i nabywa nowych umiejętności, a ja staram się pokazać jej to wszystko, co najpiękniejsze i najlepsze, zachwyca mnie coraz więcej rzeczy. Przeżywam po raz drugi dzieciństwo, odkrywam, poznaję, patrzę na świat oczami dziecka i staram się ten świat zrozumieć od nowa. Wiem, to skomplikowane. Jestem jednak pewna, że każda mama wie, o co mi w tej pokręconej wypowiedzi chodzi. ;-) Czerpię najczystszą radość z najprostszych czynności: szycia, gotowania (kliknij tu i tu też), czytania i kto wie, co tam jeszcze wymyślę?! ;-)
.... Do rzeczy Mamo, szyć! ....
Odnoszę wrażenie, że wszyscy już ją znają... Czy się mylę? 
Ta książka wywarła na mnie duże wrażenie. Jest prosta i zarazem genialna! Nie bez powodu znalazła się na liście najlepszych książek dla dzieci New York Timesa 2013Została stworzona przez małżeństwo - Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Wspólnie tworzą też Hipopotam studio. Ta strona www jest nieziemska! Znajdziecie tam prezentację zdjęciową ich książek i świetną darmową grę językową Ba Ba Dum
Książka to zbiór map pełnych geograficznych, historycznych oraz kulturalnych ciekawostek przedstawionych w formie przystępnych rysunków. Sami zobaczcie --->Każda mapa zawiera podstawowe informacje dotyczące danego państwa, w tym też najpopularniejsze imiona.


Niesztampowy spis treści:


Ta książka to skarbnica ciekawostek. Za każdym razem kiedy ją otwieram, odnajduję coś, czego jeszcze nie widziałam.

W księgarniach mamy ogromny wybór książek dla dzieci. To fakt. Sztuką jest wybrać to, co najlepsze - takie ponadczasowe perełki, jak właśnie ta. :-)

Serdecznie polecam. Warto mieć ją w domu. 

*Podziękowania dla Cioci (Mamy Chrzestnej) "Gagi" ;-) za baaardzo trafiony prezent książkowy.

Pozdrawiam

2 komentarze:

  1. Książka jest pięknie ilustrowana, nie wiedzieć czemu kojarzy mi się z książkami z mojego dzieciństwa. Dzięki za rekomendację :-) Tak się zastanawiałam już kiedyś nad tą książka dla mojego synka. A teraz już wiem na pewno, że koniecznie musze ją kupić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka bardzo fajna. Irek dostał na urodziny niedawno.
    Mamy też do niej 'Mapownik', chociaż Irek rysuje w nim po swojemu, a nie z poleceniami;)

    OdpowiedzUsuń

Miły Gościu, proszę napisz co Ci w duszy stuk_ _ _ stuk_ _ _ stukocze. Twoja opinia jest dla mnie bezcenna.