czwartek, 1 maja 2014

Więcej RADOŚCI na co dzień! MEBLE&TKANINY

Praca z tkaniną daje mi wiele radości. Nie bez znaczenia jest dla mnie faktura, miękkość, elastyczność czy wzór materiału. Każdy jej detal sprawia mi przyjemność. Nic dziwnego, że chcę z nią obcować jak najczęściej. Tym razem postanowiłam użyć materiału do dwóch drobnych zabiegów kosmetyczno-meblowych. W obu przypadkach tkanina dodała radości i świeżości. Nie mówiąc już o oryginalności. Tak powszechne (mimo to bardzo je cenię) ikeowskie meble stały się przez to bardziej N A S Z E i na co dzień cieszą nasze oczy. 


Wcześniej wyglądała bardzo smutno:


Skrawek materiału (pozostałość po wcześniejszym szyciu) wymierzyłam, wycięłam. Brzegi (od lewej strony tkaniny) podkleiłam taśmą materiałową i przykleiłam do mebla. To nieinwazyjny sposób, nie uszkodzi powierzchni.

 

Półeczka na korespondencję teraz tryska pozytywną energią! :-)


O! Przy okazji tej sesji ;-) znalazłam URODZINOWĄ KARTKĘ. Wykonałam ją kilka lat temu z rzeczy znalezionych w domu. Totalny misz-masz prosto z serca.


KOMODA W PTASIM POKOJU zyskała ciekawy look dzięki zasłonce. Tkanina pochodzi z Ikei. A pomysł zaczerpnęłam z bloga Karoliny


Do powieszenia zasłonki posłużył mi regulowany karnisz-patyk do zazdrostek. Do kupienia w sklepie z firankami. Niech Was nie zmyli ten maskotkowy porządek. Mama posprzątała... EEEEtam... Artystyczny nieład zniknie za kolorową kotarą, można się bawić! 


Jak widać tkanina może dodać uroku i całkowicie zmienić wygląd mebla.
Może ten post, zainspiruje kogoś z Was do meblowo-tkaninowych szaleństw. Chętnie zobaczę... 

Pozdrawiam

:-)

3 komentarze:

 1. I pięknie, trzeba sobie jakoś radzić ;) Piękne zabawki ukryte na regale ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ślicznie :D
  Bardzo podoba mi się kartka, widać, że masz głowę pełną pomysłów.
  Dobrze zaczęta majóweczka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie wygląda taka zasłonka :)

  OdpowiedzUsuń

Miły Gościu, proszę napisz co Ci w duszy stuk_ _ _ stuk_ _ _ stukocze. Twoja opinia jest dla mnie bezcenna.